Masz pytania? Kot Salem odpowie! Napisz do nas... Wyślij
Opiekun:
Nickolas le Fent

Prefekt:
-
-
Opiekun:
Annabeth Snow

Prefekt:
-
-
2673
7574
5387
2959
Opiekun:
Nicolas Cane

Prefekt:
-
-
Opiekun:
Annabeth Wolfrose-Korfis

Prefekt:
-
-
RANKING DRAGOTóW [Wejdź]:
Uczniowie:
Nicolle Word - 40 d.
Sunniva Sorensen - 38 d.
Rosen Rogood - 38 d.

Nauczyciele:
Wynonna Perez - 28 d.
Jason Frostern - 22 d.
Charles Hamilotn - 19 d.


W Salem jest 368 uczniów,
natomiast 10 osób czeka na przydział.
Prefekt Naczelny:
-
-

Aktualnie mamy XI rok szkolny.
W posiadaniu Pucharu Domów jest Ravenclaw.
Akcja Reklama
Czym jest Salem?
Czym są Dragoty?
Jak wejść na Czat?
Jak zdobyć Galeony?
Oferta Edukacyjna
Pomoc Salema
Regulamin
Regulamin Discorda
System Gratyfikacji
Salem na Facebooku
Szkolny Poradnik
Stara Krypta
Zapisy

Kariera Nauczyciela

Rada Szkoły
Spis Nauczycieli
Spis Uczniów
2020-11-22 | 19:00
Wycieczka na Ulicę Śmiertelnego Nokturnu
/join: salem_dziedziniec[Więcej]
Wielka Sala Salem

Aula
Biblioteka
Błonia
Boisko
Cieplarnia
Cmentarzysko
Dziedziniec
Klasa 4c
Komnata Pojedynków
Kuchnia
Lochy
Pokój Życzeń
Sala Lekcyjna 1
Sala Lekcyjna 2
Sala Lekcyjna 3
Tylna Sala
Wieża Astronomiczna
Wieża Zachodnia
Zakazany Las
Zbrojownia
Opiekun Gwardii:
Nickolas le Fent

Czym jest Gwardia Salem?
Christian Sartre
TURNIEJ ZABAW I GIER
O Turnieju
Ranking Zabaw

aktualni liderzy
-

TURNIEJ WIEDZY
O Turnieju
Ranking Wiedzy

aktualny lider
-

Trener Quidditcha:
-

Boisko
Poradnik do Quidditcha
Tabela Wyników
Terminarz Rozgrywek
Opiekun Pojedynków:
Wynonna Perez

Jak walczyć?
Komnata Pojedynków
Punktowanie Pojedynków
Regulamin Turnieju
Spis Zaklęć
Tabela Wyników
Spotkanie Gryffindoru
Wyczarowano przez Nickolas le Fent dnia 2020-11-18 21:29:06

Drogie Lwiątka!
Za wami już praktycznie pierwszy tydzień nauki a tutaj jeszcze woła Pierwsze Spotkanie Domu Gryffindora w XI roku szkolnym. Spotykamy się w czwartek (19.11), o godzinie 21:00 w naszym Pokoju Wspólnym. Wystarczy, że na czacie wpiszecie /join salem_g, gdzie opowiem Wam o lekcjach, konkursach i zabawach. Wyjaśnię również kwestie bycia prefektem oraz członkiem Gwardii Salem - dowiecie się na czym te funkcje polegają, oraz jak się zgłosić do ich pełnienia. Odpowiem też na wszystkie Wasze pytania dotyczące życia szkoły oraz pomogę rozwiązać problemy, które być może napotkacie.
Z racji tego, że to mój pierwszy rok na opiekunie chciałbym wszystkie lwiątka serdecznie powitać i mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić.

Pamiętajcie: obecność obowiązkowa!

Jeśli ktoś nie może przyjść na chat o tej porze, proszę o wiadomość na moją sowę: winterheart13@interia.pl lub kontakt bezpośrednio na czacie/innym komunikatorze.

Pozdrawiam i przybijam lwią łapkę,Czym jest przedsiębiorstwo?
Przedsiębiorstwo to wyodrębniona jednostka gospodarcza, której celem jest produkcja dóbr lub świadczenie usług. W serii o Harrym Potterze co jakiś czas przewijają się elementy gospodarki. Najbardziej znanymi tam przedsiębiorstwami są oczywiście sklepy oferujące różne magiczne produkty, ale gdyby przyjrzeć się bliżej tym miejscom, można dojść do wniosku, że także oferowanych jest wiele usług.

Jakimi cechami powinien odznaczać się przedsiębiorca?
Rodzajów osobowości jest cała masa i można pomyśleć, że przedsiębiorstwo może założyć każda osoba dysponująca odpowiednimi do tego środkami, bo po założeniu przedsiębiorstwa można oczywiście pozyskać pracowników, którzy spełnialiby odpowiednie wymagania dotyczące danej pracy. Jednak sam przedsiębiorca, w tym przypadku założyciel, także powinien odznaczać się pewnymi cechami. Pierwsza z nich nasuwa się już na samym początku, czyli bezpośrednio przed zakładaniem przedsiębiorstwa – jest to kreatywność. Na założenie własnej działalności gospodarczej należy mieć naprawdę bardzo dobry pomysł, aby już na starcie nie odnotować strat, a jakikolwiek zysk. W tym celu należałoby najpierw zbadać rynek oraz potrzeby konsumentów, a później po odpowiedniej analizie wdrożyć swój pomysł w życie. Przede wszystkim nasz pomysł powinien odznaczać się czymś, co sprawi, że to właśnie nasze przedsiębiorstwo będzie tym wyjątkowym, do którego konsumenci będą chętnie zaglądać i powracać. Kolejną z najbardziej przydatnych cech będzie z pewnością umiejętność planowania. Kierowanie przedsiębiorstwem to nic innego jak ciągłe planowanie: Czy pomysł się przyjmie? Czy oferowane produkty będą dobrze się sprzedawać? Jak konsumenci zareagują na nowe oferty? Jaką obrać strategię w walce z konkurencją? Wszystkie te pytania ciążą na głowie przedsiębiorcy, który chciałby jak najlepiej poprowadzić swoją działalność gospodarczą. Nic więc dziwnego, że kolejną przydatną cechą będzie zdolność podejmowania decyzji. Wiecznie niezdecydowany przedsiębiorca nie uczyni konkretnego kroku w żadną konkretną stronę, co nie przyniesie pożądanych efektów i zmian na lepsze. Zdolność analitycznego myślenia to też cecha, bez której ciężko się obejść w świecie biznesu. Należy wciąż obserwować, co dzieje się na rynku, ale także na świecie, by móc na czas odpowiednio zareagować w swojej działalności. Przy okazji przyda się tutaj jak największa spostrzegawczość, dokładność, a w tym dbałość o szczegóły.

Rodzaje przedsiębiorstw w Harrym Potterze
W świecie przedstawionym przez J.K. Rowling można natknąć się na różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Skupiają się one na zaspokajaniu potrzeb społeczności czarodziejów, dostarczając im przeróżne dobra i usługi. Miejscami, w których znajduje się najwięcej znanych przedsiębiorstw, są przede wszystkim Ulica Pokątna oraz Hogsmeade.
Niewiele wiadomo na temat funkcjonowania przedsiębiorstw w kwestii prawnej, natomiast przedsiębiorstwa występujące w świecie czarodziejów z pewnością można podzielić tematycznie i wyodrębnić w ten sposób kilka ich rodzajów. Poniżej wyszczególnione są niektóre z tych, które można wyróżnić.

Jednymi z najważniejszych i najbardziej znaczących przedsiębiorstw w świecie czarodziejów są zakłady różdżkarskie. Znanych jest kilku wybitnych, a także mniej znanych twórców różdżek, przede wszystkim tych działających w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Sklep Ollivanderów – przedsiębiorstwo prowadzone przez rodzinę Ollivanderów od pokoleń. Zostało założone już w 382 roku p.n.e., natomiast nie wiadomo, kiedy dokładnie powstała jego siedziba w Londynie. Ollivanderowie mieli bardzo sentymentalne podejście do różdżek, zwłaszcza Garrick Ollivander, który traktował je tak jakby one same posiadały duszę. Sklep Ollivanderów cieszył się popularnością zwłaszcza w czasie wakacji, bo to tam dzieci przed Hogwartem przychodziły ze swoimi rodzicami, aby zakupić swoje pierwsze różdzki.

Mykew Gregorowicz – słynny wytwórca różdżek stanowiący konkurencję dla Sklepu Ollivanderów. W przeciwieństwie do nich, Gregorowicz prowadził swoją działalność w pojedynkę, nie posiadając stałej siedziby, takiej jak na przykład posiadali Ollivanderowie.

Jimmy Kiddell – założyciel magicznego sklepu "Wspaniałe Różdżki Jimmy'ego Kiddella", gdzie sprzedawał swoje różdżki. Kiddell działał w pojedynkę i jego sklep nigdy nie był tak naprawdę konkurencją dla Ollivanderów. Różdżki kupowało tam o wiele mniej czarodziejów niż w wielopokoleniowym zakładzie różdżkarskim.

Wśród amerykańskich twórców różdżek można wyróżnić m.in. Violettę Beauvais, Johannesa Jonkera, Thiago Quintana oraz Szikobę Wolfe. Wytwórcy różdżek mimo produkcji tych samych przedmiotów, tak naprawdę musieli się czymś od siebie odróżniać – niektóre rdzenie różdżek mogły być charakterystyczne dla danego wytwórcy, a zaś w przypadku zapotrzebowania na ten konkretny rdzeń o określonych właściwościach, to właśnie z tego powodu klienci kierowali się dokładnie do tego wytwórcy. Wśród czarodziejów narastały opinie o różnych wytwórcach – różdżki jednego mogły być lepsze do transmutacji, zaś różdżki drugiego producenta mogą łatwiej poddawać się czarodziejom i być mniej kapryśne i tak dalej.W życiu czarodziejów ważną rolę odgrywają przedsiębiorstwa gastronomiczne, które stanowią miejsce różnego rodzaju spotkań. Poniżej przedstawiono najbardziej znane przedsiębiorstwa gastronomiczne w serii Harry Potter.

Pub pod Trzema Miotłami – bar znajdujący się w Hogsmeade i cieszący się ogromną popularnością, zarówno wśród dorosłych, jak i niepełnoletnich czarodziejów. W ofercie znajdują się napoje bezalkoholowe, jak i wysokoprocentowe trunki. Jest to częsty punkt odwiedzin uczniów w czasie wycieczek do Hogsmeade.

Gospoda pod Świńskim Łbem – gospoda znajdująca się przy końcu jednej z bocznych uliczek w Hogsmeade. Wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny lokalu nie zachęcał zbyt wielu klientów do odwiedzin tego miejsca, z tego względu przebywali tutaj głównie dorośli, którzy stanowili dość specyficzną klientelę.Jako że gry miotlarskie cieszą się wśród czarodziejów ogromną popularnością – a w Wielkiej Brytanii zwłaszcza Quidditch – także przedsiębiorstwa sportowe mają ogromne możliwości na rozwój. Poniżej przedstawiono przykład takiej działalności.

Markowy Sprzęt do Quidditcha – sklep znajdujący się przy Ulicy Pokątnej oferujący sprzęt do gry w Quidditcha, a więc różnego rodzaju miotły, stroje do gry (szaty, rękawice, buty, gogle) oraz sprzęt (piłki do gry, pałki, ochraniacze).Akcesoria magiczne to kategoria, w której mamy szerokie pole do wykazania się swoją kreatywnością w kwestii produkcyjnej. Tutaj pod uwagę należy wziąć użyteczność danego produktu, a więc dobrze byłoby zbadać potrzeby konsumentów przed przystąpieniem do produkcji danego dobra. Poniżej przedstawiono przykłady tego typu przedsiębiorstw.

Sklep Zonka – popularny sklep przy Ulicy Pokątnej oferujący przedmioty przeznaczone do robienia psikusów. W asortymencie można było znaleźć m.in. łajnobomby, cuchnące gałki czy kubki do herbaty gryzące w nos.

Magiczne Dowcipy Weasleyów – sklep z magicznymi gadżetami założony przez Freda i George’a Weasleyów w 1996 roku przy Ulicy Pokątnej. Wzorowany był na Sklepie Zonka. Niemal od samego początku działalność odnosiła ogromne sukcesy, produkując przeróżne akcesoria magiczne przeznaczone do robienia psikusów, ale nie tylko.Można wyróżnić także przedsiębiorstwa zoologiczne oferujące czarodziejom proste w hodowli zwierzęta i stworzenia. Zapotrzebowanie czarodziejów w temacie zwierząt i magicznych stworzeń jest przede wszystkim na sowy będące podstawową formą komunikacji w społeczności magicznej. Poniżej przedstawiono przykłady przedsiębiorstw zoologicznych.

Magiczna Menażeria – sklep na Ulicy Pokątnej zajmujący się sprzedażą magicznych stworzeń oraz akcesoriów niezbędnych do opieki nad nimi. Można było kupić w nim zarówno zwykłe zwierzęta (koty, ropuchy, kruki), jak i stworzenia magiczne (kuguchary, małe niuchacze, puszki pigmejskie).

Centrum Handlowe Eeylopa – sklep na Ulicy Pokątnej zajmujący się sprzedażą różnego rodzaju sów oraz akcesoriów niezbędnych do opieki nad nimi.


Jak założyć dobrze prosperujące przedsiębiorstwo?
Zanim zabierzemy się do założenia przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy aby na pewno posiadamy do tego odpowiednie predyspozycje, czas oraz chęci. Bez tego ciężko nam będzie poprowadzić tę działalność na dłuższą metę. Jeżeli decyzja już zapadła, potrzebny będzie pomysł – taki, który wyróżni nasze przedsiębiorstwo spośród innych. W tym celu dobrze byłoby rozpisać swój własny plan zawierający wszystkie szczegóły związane z otwarciem własnej działalności. W dalszej kolejności potrzebne będzie miejsce, a więc siedziba naszego przedsiębiorstwa w zależności od jego rodzaju. Pod uwagę należy wziąć również taką lokalizację, gdzie potencjalnie zainteresowani klienci mogliby zainteresować się oferowanymi przez nas dobrami bądź usługami. Niezbędne będą także zasoby, a w tym materiały niezbędne do produkcji dóbr, które chcemy oferować. W większości działalności będziemy też potrzebować odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Rozważania na ten i inne powiązane tematy podsumują zadania zamieszczone w poniższej karcie pracy po tym rozdziale.


(do 10 stycznia 2021 r. godz. 23:59)
Komentarz [0]

Nie masz jeszcze konta? Możesz się zapisać!

Czarodziejów na stronie: 0
Mugoli na stronie: 118:00-18:35
Klub Pojedynków*
/join: salem_komnata_pojedynkow

18:40-19:15
Historia Magii
/join: salem_biblioteka

19:20-19:55
Astronomia
/join: salem_wieza

20:00-20:35
Obrona przed Czarną Magią
/join: salem_aulaZastępstwa:

18:40-19:15
Zielarstwo
za Historia Magii

19:20-19:55
Zielarstwo
za Astronomia

Opiekunowie Systemu:
Raven Cane

Czym jest Patronat?
Patroni i Podopieczni
Zgłoś Patronat

Redaktor Naczelny:
Gwendolyn Shepherd
Annabeth Snow

Mail redakcji:
witchplease.gazetka@gmail.com

Archiwum
Najnowsze Wydanie
Ranking Redaktorów
Ranking Rozrywki
Regulamin
Zapytaj Lockharta
Opiekun Stażystów:
Gwendolyn Shepherd

System Standardowy
System Wakacyjny
TYTUŁY UCZNIOWSKIE
Absolwent Salem
Mistrz Domu
Mistrz Salem

PLEBISCYTY SZKOLNE
Najlepszy Nauczyciel
Złota Czarownica
Ain Eingarp
Bitwa z Trollem
Błędny Rycerz
Błyskawica
Galcożercy
Godzina Czarów
Kocioł Wiedźm
Król Potter
Księżycowe Widziadła
Labirynt Prób
Na Tropie Kota Salema
Opowieści spod muchomora
Ranking Dragotów
Sabat Czarownic
Salemopoly
Sieć Fiuu
Siedem Wyzwań
Super Percy
Tiara Przydziału
Wyścigi Skrzydlatych Koni
Wyzwania Rona Weasleya
Zygmuntówka

Atak Niuchaczy
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Niuchaczy

Gargulki
Regulamin
Przebieg Zabawy
Nagrody i Kary

Gdzie ten Kociołek?
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Kociołka

Mora
Zasady
Przebieg Pojedynku

Pączki Kowalskiego
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Pączków

Pogoń za Błyskotkami
Chaz Riley
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Błyskotek
 
Theme by Reny Boursier
Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem J. K. Rowling i Warner Bross.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies.
Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki,
wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
© 2018 Salem. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

powered by jPORTAL 2 & UserPatch